Tour de Pogórze i Bieg Drwala za nami

24 lipca 2023

W sobotę 22 lipca odbył się w Ryglicach rajd rowerowy Tour de Pogórze. Na starcie ustawiło się 151 zapalonych rowerzystów oraz rodziny z dziećmi dla których rajd ten był aktywną formą spędzenia czasu wolnego.

W niedzielę 23 lipca odbył się natomiast VI Bieg Drwala pod patronatem Burmistrza Ryglic Pawła Augustyna. W marszu Nordic Walking wzięło udział 39 osób. Z kolei do biegu przystąpiło 97 dzieci oraz 181 dorosłych. Z roku na rok bieg ten cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku oprócz reprezentantów z Gminy Ryglice na starcie pojawili się także zawodnicy m.in. z Krakowa, Rzeszowa, Katowic, Warszawy, Lublina, Leszna a nawet Poznania.

Organizatorami wydarzeń byli: Pogórzańskie Stowarzyszanie Rozwoju, LKS Burzyn, Kępa Sport, KS Ryglic oraz Gmina Ryglice. Na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji: strefa pogórzańskich przysmaków, strefa zabaw dla dzieci, degustacje dla zawodników i publiczności. Posiłek regeneracyjny dla uczestników przygotowało Stowarzyszenie Koło Pań Rygliczanki, natomiast poczęstunek przygotowany został przez Koło Gospodyń Wiejskich z Ryglic oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Lubczy.

Cieszę się, że w miniony weekend Ryglice odwiedziło setki biegaczy i rowerzystów wraz z rodzinami. Serdecznie zapraszamy za rok.

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn

Relacje z punktu konsultacyjnego projektu „Redukcja emisji CO2 w gminie Ryglice poprzez wymianę źródeł ciepła w gospodarstwach domowych na kotły gazowe – II Etap

 

 

 

 

Pliki do pobrania