Wiesław Zabawa prezesem MCK

24 kwietnia 2023

W dniu 21 kwietnia 2023 r. do Ryglic przybyło ponad 150 kominiarzy z całej Polski na Kongres Kominiarzy połączony z wyborami władz Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy. Prezesem MCK na kolejną kadencję został po raz drugi Wiesław Zabawa z powiatu tarnowskiego. Nie zmienili się również członkowie zarządu, którzy wraz z prezesem zostali wybrani jednogłośnie.

W kongresie uczestniczyło wielu znakomitych gości: Pani Poseł Prawa i Sprawiedliwości Anna Pieczarka, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Pan Józef Gawron, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Pan Wojciech Skruch, Wicestarosta Tarnowski Pan Jacek Hudyma, Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie Pan Kazimierz Koprowski, przedstawiciele wielu instytucji państwowych i samorządowych, burmistrzowie, wójtowie, przewodniczący Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów Pan Grzegorz Przybyło wraz z sołtysami. Kongresowi towarzyszyli również wystawcy, prezentując nowoczesne piece, technologie spalania, jak również kominy.

W drugim dniu kongresu 22 kwietnia na Rynku w Ryglicach kominiarze uczestniczyli w Pikniku Ekoturystycznym, gdzie wspólnie z mieszkańcami i zaproszonymi gośćmi biesiadowali do późnych godzin wieczornych przy muzyce zespołów Hit Sanok oraz Relax.

Koła Gospodyń Wiejskich częstowały wspaniałymi potrawami, a zespoły ludowe umilały wspólnie spędzany czas. Dla dzieci natomiast przygotowaliśmy wiele atrakcji i konkursów, podczas których każdy otrzymał upominek.


Burmistrz Ryglic
Paweł Augustyn

 

Relacje z punktu konsultacyjnego projektu Redukcja emisji CO2 w gminie Ryglice poprzez wymianę źródeł ciepła w gospodarstwach domowych na kotły gazowe – II Etap