Dzień Babci i Dziadka oraz Dzień Seniora w Lubczy

15 stycznia 2024

W niedzielę o godzinie 13.00 w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubczy Proboszcz Parafii – ks. Marek Kuzak odprawił Mszę Św. rozpoczynając uroczystości Dnia Babci i Dziadka oraz Seniora w Lubczy. Następnie w hali sportowej Zespołu Szkół w Lubczy na wspólnym obiedzie oraz występach artystycznych młodzieży szkolnej zasiadło ponad 320 seniorów.

Było to jedno z większych wydarzeń świąteczno-noworocznych na terenie gminy Ryglice. Młodzież szkolna przygotowała wspaniałe występy, w których brali udział uczniowie od najmłodszych 3,4,5 i 6-latków oraz uczniowie klas 1-3, druga klasa przygotowała przedstawienie Bożego Narodzenia. Każdy występ zaproszeni goście nagradzali gromkimi brawami. Wnuczkowie natomiast dla swoich Dziadków przygotowali prezenty, w których wykonaniu brali udział.

Dziękuję za organizację wydarzenia Pani Dyrektor Magdalenie Szwajkosz, Sołtysowi Panu Andrzejowi Marcinkowi wraz z Radą Sołecką, Radnemu Panu Pawłowi Kumiędze wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich z Lubczy oraz Radnemu Panu Andrzejowi Siedlikowi.

Serdecznie dziękuję również uczniom za przygotowanie wspaniałych występów, nauczycielom oraz pracownikom społeczności szkolnej, a przede wszystkim rodzicom za przygotowanie tak wspaniałego wydarzenia, które dało Babciom, Dziadkom oraz Seniorom wiele radości.

 

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn