Sukcesy zawodniczki KS Ryglice – Sylwii Popieli-Kawa

20 maja 2024
Kochani. Jesteśmy MEGA DUMNI i szczęśliwi.
Nasza zawodniczka Sylwia Popiela-Kawa pozytywnie przeszła proces rekrutacji, została zakwalifikowana i przeszkolona w ramach projektu Szerpowie Nadziei -projektu, który pomaga osobom niepełnosprawnym 🧑‍🦽 spełniać marzenia o przemierzaniu oraz zdobywaniu górskich szlaków i szczytów.
Sylwia w dniach 10-12 .05 odbyła szkolenie z technik łącznościowych, komunikacji „bez barier”, pierwszej pomocy, nawigowania w terenie, które są niezbędne w górach podczas szerpowania.
Następnie razem ze swoim zespołem i swoimi Skarbami (tak określa się osoby niepełnosprawne pragnące razem z Szerpami Nadziei zdobywać góry) zdobyli Gęsia Szyję. Jak sama Sylwia mówi, był to dla niej wyjątkowy dzień, a emocje które jej towarzyszyły podczas wyprawy i po niej są nie do opisania.
Coś pięknego 👏🤩🥹
Podobno każdy Szerpa Nadziei ma pomarańczowe serce😉, Sylwia ma je z pewnością . 🧡‼️
Gratulujemy💪
Zdjecia:
Dominika Szpakowska
Bartek Bodzek – fotografia

Bardzo się cieszę z sukcesów zawodniczki KS Ryglice, Sylwii Popiela-Kawa, która przeszła rekrutację oraz szkolenie w ramach projektu Szerpowie Nadziei. To niesamowite, jak dzięki takim inicjatywom można nie tylko wspierać osoby z niepełnosprawnościami, ale również pozwolić im realizować marzenia i pokonywać górskie szlaki oraz szczyty.
Sylwia, serdecznie gratuluję Ci tego osiągnięcia! Przejście szkolenia z technik łącznościowych, komunikacji „bez barier”, pierwszej pomocy i nawigowania w terenie to wielki krok w stronę pomagania innym i pokonywania własnych ograniczeń. Twoja determinacja i zaangażowanie są inspiracją dla nas wszystkich. Życzę Ci dalszych sukcesów i wielu kolejnych wspaniałych wypraw.

Burmistrz Ryglic
Paweł Augustyn