Po Pikniku Grzybiarskim na Kokoczu

3 lipca 2023

W niedziele o 9:00 rano na Rynku w Ryglicach spotkało się blisko 100 grzybiarzy, którzy wyruszyli w ryglickie lasy na grzybobranie na czele z szefem portalu NaGrzyby.pl Panem Wiesławem Kamińskim. W południe grzybiarze wrócili na rynek z pełnymi koszykami grzybów, przede wszystkim prawdziwków. Ekspert nazbierał pełen kosz różnorakich grzybów, również trujących i w ramach prelekcji na Górze Kokocz przedstawił jak rozpoznać grzyby prawdziwe od trujących.

O godzinie 13:00 korowód wraz z grzybiarzami ruszył na most rzeki Szwedki na coroczne obrzędy rzucania wianków do rzeki.

Następnie wszyscy spotkali się na Górze Kokocz gdzie odbyła się druga część pikniku. Kapela W Kuźni u Kowala oraz Zalasowianie umilali czas przybyłym gościom. Nie zabrakło też występów artystycznych przygotowanych przez uczniów Szkoły Podstawowej w Woli Lubeckiej. O godzinie 16:00 z lotniska w Krośnie wystartował samolot Cessna wraz z 4 spadochroniarzami, którzy wylądowali na Kokoczu wraz ze słodką niespodzianką.

Koła Gospodyń Wiejskich z Lubczy oraz Woli Lubeckiej przygotowały poczęstunek, dla dzieci była wata cukrowa oraz popcorn. Strażacy przygotowali kiełbaski z grilla a Pan Szczepan Marcinek promował winnice Kowalówkę. Dzieci mogły skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni.

Tłumy mieszkańców miło spędziły czas w piękne niedzielne popołudnie.

 

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn

Relacje z punktu konsultacyjnego projektu Redukcja emisji CO2 w gminie Ryglice poprzez wymianę źródeł ciepła w gospodarstwach domowych na kotły gazowe – II Etap