Konkurs „Na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową”

14 marca 2023

Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach po raz 29 zorganizowało konkurs „Na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową”. W tym roku prace zaprezentowało kilkunastu twórców ludowych, 77 uczniów z wszystkich Szkół Podstawowych z terenu Gminy Ryglice, Publicznego Przedszkola oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych.
Najlepsze prace będą rywalizować w „Regionalnym Konkursie na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy” w Tarnowie.

Prace oceniały: Pani Maria Cetera – etnograf z Muzeum Etnograficznego w Tarnowie oraz Pani Beata Rompała – regionalista z Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu – Biura Organizacyjnego w Tarnowie.

W Spichlerzu dworskim można zobaczyć prace, które uczestniczyły w konkursie oraz Pani Doroty Kisiel-Szynal, której wernisaż miał miejsce 4 marca.

Chcę podziękować wszystkim twórcom, którzy corocznie przygotowują prace na konkurs pisanek. Jestem pod wrażeniem kreatywności uczestników, ponieważ były one wykonane różnymi technikami, ale wszystkie kolorowe, piękne, świąteczne.

Dzięki Wam Gmina Ryglice osiąga ogromne sukcesy w konkursach na szczeblu zarówno powiatowym, jak i wojewódzkim.

 

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn