Złota jesień w Joninach

7 września 2022

Złota jesień w Joninach

Już w najbliższą niedzielę 11 września 2022 r. na Stadionie sportowym w Joninach odbędą się kolejne Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, które rozpoczną się o godzinie 12:00 zbiórką drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Ryglice. Wystartuje 17 drużyn OSP męskich i żeńskich. Nagrody i puchary ufundował Burmistrz Ryglic.

Wydarzenie zostanie ubogacone różnymi atrakcjami dzięki pozyskanym środkom, tym razem z Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Podczas „Złotej jesieni w Joninach”, oprócz zmagań sportowych przewidziane są także: stoiska degustacyjne z potrawami tradycyjnymi, winami i miodami, występy zespołów ludowych, darmowe zjeżdżalnie, wata cukrowa, popcorn, lody, zabawy z animatorami, kiełbasa z grilla.

Szczególną atrakcją będzie udział 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, która już jest zlokalizowana w Tarnowie oraz Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Na koniec wystąpi gwiazda muzyki disco folk – Rompey oraz zespół Familia.

Podczas wydarzenia, podobnie jak na poprzednich eventach, zostanie przeprowadzona akcja na rzecz chorej Marysi z Kowalowej.

Serdecznie zapraszam mieszkańców, rodziny z dziećmi oraz przyjezdnych gości do Jonin, przywitajmy Złotą jesień razem.

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn