Zawody Zabytkowych Sikawek Konnych

5 września 2022

W minioną niedzielę odbyły się VII Regionalne Zawody Zabytkowych Sikawek Konnych. Mieszkańcy Gminy i przybyli goście mogli przyglądnąć się barwnej paradzie przemierzającej ulicami Lubczy. W zawodach uczestniczyło jedenaście drużyn z Podkarpacia i Małopolski. Podczas wydarzenia prowadzona była akcja charytatywna na rzecz ciężko chorej 3-letniej Marysi Mosoń z Kowalowej.

Zawody, które organizują od lat Druhowie z Lubczy, są pięknym widowiskiem, które przyciąga wielu widzów i gości. W tym roku byli wśród nich: Poseł RP Pani Anna Pieczarka, Wicestarosta Tarnowski Pan Jacek Hudyma, Dyrektor Zarządu Wykonawczego ZOSP RP w Warszawie Pan Kazimierz Sady, Prezes Tarnowskiego Zarządu ZOSP RP Pan Łukasz Łach, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie Pani Anna Górska, Proboszcz Parafii w Lubczy Ks. Dziekan Marek Kuzak.

Cieszymy się, że udało się nam zorganizować kolejne przedsięwzięcie. Uczestnicy zawodów otrzymali nagrody, zaoferowaliśmy poczęstunek dla zawodników, grill, bezpłatne dmuchańce, lody. Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały tradycyjne potrawy. Zagrały także nasze kapele ludowe.

Dziękuję wszystkim współorganizatorom, a także przybyłym gościom i osobom z Gminy Ryglice.

Burmistrz Ryglic,

Paweł Augustyn