Wizyta w Dolinie Krzemowej

12 października 2022

„Nie bój się marzyć, bo wystarczy chcieć” – takimi słowami można podsumować podróż mieszkanki Gminy Ryglice Aleksandry Stojak do Doliny Krzemowej położonej w samym sercu słonecznej Kalifornii. Całe przedsięwzięcie było realizacją Queen Hedvig Scholarship, czyli prestiżowego programu stypendialnego skierowanego do uczniów najlepszych liceów z terenu kraju wybranych na drodze 3-etapowego konkursu.

Dodajmy, że Aleksandra jest mieszkanką Kowalowej. Startowała w konkursie o stypendium wyjazdowe i osiągnęła ten cel, także dzięki głosom mieszkańców Naszej Gminy, o które apelowaliśmy w czerwcu: http://ryglice.pl/news/oddaj-glos-na-aleksandre.html

Wyjazd, który nakierunkowany był przede wszystkim na budowanie swojej ścieżki kariery i rozwijanie możliwości rozwoju obfitował w wizyty w kultowych ośrodkach naukowo -badawczych i siedzibach znanych na całym świecie firm: m.in. SRI International, Stanford University, UC Berkeley, LinkedIn, Google oraz spotkań z niesamowicie inspirującymi osobistościami ze świata nauki – np. Tomer Cohen, Steve Ciesinski. Oprócz aspektu edukacyjnego uczestnicy zwiedzali miejsca kultury, przyrody i działalności miejscowej młodzieży- SF Museum of Modern Art, Academy Museum of Motion Pictures, Monte Vista High School, Muir Woods etc. i urocze zakątki San Francisco oraz Los Angeles.

Podróż zakończyła się, ale to dopiero początek tworzenia swojej przyszłości w środowisku międzynarodowym we współpracy z niezwykle uzdolnionymi ludźmi.

Gratuluję Aleksandrze kolejnego osiągnięcia i życzę dalszych sukcesów na swojej drodze życiowej.

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn