Wernisaż wystawy Justyny Nizińskiej

9 maja 2022

W sobotę 7 maja 2022 r. w zabytkowym Spichlerzu Dworskim w Ryglicach odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotografii artystycznej Justyny Nizińskiej pn. Barwy kobiecej duszy. Pierwsza prezentacja odbyła się w Monachium.

Sala wystawowa Spichlerza wypełniła się w tym dniu po brzegi. Przybyli bardzo licznie goście z okolicy, różnych miejsc w kraju i z Niemiec. Otwarcia wystawy dokonała Dyrektor CKPiT w Ryglicach Pani Teresa Lisak oraz Zastępca Burmistrza Ryglic Pan Krzysztof Kukułka. Nie zabrakło gratulacji i podziękowań dla samej artystki ze strony przybyłych gości.

Pochodząca z Szynwałdu Pani Justyna Nizińska, która obecnie mieszka i tworzy w Monachium, zaprezentowała niezwykłe fotografie ukazujące świat wewnętrzny kobiety, jej troski, radości, przeżycia, refleksje. Warto dodać, że niektóre prace zostały wykonane w pomieszczeniach ryglickiego Spichlerza.

Wernisaż został uświetniony koncertem utworów Fryderyka Chopina a w odwiedzaniu wystawy towarzyszyła muzyka profesjonalnego DJ-a.

Organizatorem wystawy jest Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach. Prace można oglądać do 17 maja włącznie w godzinach 16:00-17:30, a także w godzinach pracy CKPiT w Ryglicach po wcześniejszym zgłoszeniu pod numer telefonu: 14 6541 083. Wstęp jest bezpłatny. Można też spotkać się z samą artystką, która będzie do dyspozycji w Spichlerzu w środę 11 maja w godzinach 13.00-15.00.

Serdecznie zapraszam do zwiedzania wystawy.

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn