Walentynki – Lubcza 2023

16 lutego 2023

We wtorek 14 lutego 2023 r. w Lubczy miało miejsce wydarzenie pn. Święty Walenty- Tradycje lubeckie. Całość rozpoczęła uroczysta Msza Św. Odpustowa w kościele parafialnym w Lubczy o godz. 11.00.

O godz. 12.00 na placu przed „Perłą Lubczy” odbyła się degustacja Lubeckiej zupy z lubczykiem oraz kiełbasy z grilla. Obie potrawy przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Lubczy. Czas umilała Kapela Spod Kokocza z Lubczy.

Z kolei w budynku „Perła Lubczy” młodzież z Zespołu Szkół w Lubczy i Szkoły Podstawowej w Woli Lubeckiej przygotowała programy artystyczne. Wystąpiły również kapele ludowe. Podsumowaniem był mini recital piosenek o tematyce romantycznej w wykonaniu Pani Justyny Zbylut. W międzyczasie trwała degustacja tradycyjnych potraw regionalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz win z Piwnic Antoniego i Kowalówki. Ponadto twórcy z Lubczy zaprezentowali swoje rękodzieła. Na zewnątrz budynku odbywała się przejażdżka bryczką.

Serdecznie dziękuję Kapeli Spod Kokocza, Młodzieżowej Kapeli Ludowej Z Pod Dęba, Kapeli Jodłowianie, Kapeli Ludowej Zalasowianie, Zespołowi Ludowemu W Kuźni u Kowala, Kołom Gospodyń Wiejskich z Woli Lubeckiej, Jonin, Kowalowej, Zalasowej, Dzwonowej, wystawcom, twórcom ludowym oraz Pani Dyrektor Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach.

W sposób szczególny dziękuję przybyłym mieszkańcom oraz gościom.

Święty Walenty- Tradycje lubeckie zorganizowano w ramach projektu przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Organizatorami wydarzenia było KGW z Lubczy, Sołtys Pan Andrzej Marcinek wraz z Radą Sołecką, Zespół Szkół z Lubczy, Szkoła Podstawowa w Woli Lubeckiej, Ochotnicza Straż Pożarna z Lubczy, Radny Pan Tadeusz Augustyn, Radni Rady Miejskiej z Lubczy oraz Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach.

Serdecznie dziękuję Pani Marcie Kozioł oraz Panu Pawłowi Kumiędze za prowadzenie imprezy.

Burmistrz Ryglic
Paweł Augustyn