Święty Walenty- Tradycje lubeckie

7 lutego 2023

We wtorek 14 lutego 2023 r. w Lubczy odbędzie się wydarzenie pod patronatem Burmistrza Ryglic Pawła Augustyna pn. Święty Walenty- Tradycje lubeckie.

Całość rozpocznie uroczysta Msza Św. Odpustowa w kościele parafialnym w Lubczy o godz. 11.00.

O godz. 12.00 na placu przed „Perłą Lubczy” przewidziana jest degustacja Lubeckiej zupy z lubczykiem i kiełbasy z grilla przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Lubczy przy dźwiękach Kapeli Spod Kokocza.

W budynku „Perła Lubczy” o godz. 13.00 odbędą się występy artystyczne: Kapeli Spod Kokocza, uczniów z Zespołu Szkół w Lubczy i ze Szkoły Podstawowej w Woli Lubeckiej, występ kapel ludowych: młodzieżowej Z pod Dęba, Jodłowian, Zalasowian, W Kuźni u Kowala. Występy zwieńczy mini recital piosenek o tematyce romantycznej „Kilka dźwięków o miłości” w wykonaniu instruktora zajęć muzycznych CKPiT w Ryglicach Justyny Zbylut.

Podczas wydarzenia będą degustacje potraw regionalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Woli Lubeckiej, Jonin, Kowalowej, Zalasowej, Dzwonowej, degustacja win, wystawy lokalnych twórców ludowych, przejażdżka w zależności od pogody saniami lub bryczką.

Organizatorami są: Koło Gospodyń Wiejskich z Lubczy, Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach, Radni Rady Miejskiej z Lubczy, Zespół Szkół w Lubczy, Szkoła Podstawowa w Woli Lubeckiej, Ochotnicza Straż Pożarna w Lubczy, Sołtys i Rada Sołecka z Lubczy, Radny Tadeusz Augustyn z Woli Lubeckiej

Patronat medialny objęli: Tarnowska.tv, Koncertowy Tarnów, Ryglice-okolice.pl

Święty Walenty- Tradycje lubeckie zorganizowano w ramach projektu przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Burmistrz Ryglic
Paweł Augustyn