Sukcesy wykonawców muzyki ludowej na „Krakowskim Wianku 2024” i Festiwalu w Kolbuszowej

28 maja 2024

W konkursie „Krakowski Wianek 2024” (41. edycji KRAKOWSKIEGO WIANKA – Przeglądu Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka, Szczurowa, 25-26 maja 2024 r.) zespoły z gminy Ryglice, działające pod patronatem Centrum Kultury w Ryglicach, odniosły liczne sukcesy.
Przemysław Galas zdobył II miejsce w kategorii Instrumentaliści – Młodzież (Heligonka). Zespół W Kuźni u Kowala zajął III miejsce w kategorii Grupy Śpiewacze – Dorosłe. Kapela Zalasowianie otrzymała wyróżnienie w kategorii Kapele Ludowe – Dorosłe. Kapela Spod Dęba zdobyła wyróżnienie w kategorii Kapele Ludowe – Młodzież, a grupa Lubcanki otrzymała wyróżnienie w kategorii Grupy Śpiewacze – Dorosłe.
Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej już po raz jedenasty zorganizował Festiwal Żywej Muzyki na Strun Dwanaście i Trzy Smyki „Inspirująca tradycja”, który odbył się 26 maja.
Grzegorz Jarzębak zdobył III nagrodę w kategorii Solista – Klarnet. Kapela Spod Dęba otrzymała wyróżnienie w kategorii Kapele Ludowe – Młodzież, natomiast Kapela Zalasowianie zdobyła wyróżnienie w kategorii Kapele Ludowe – Dorosłe. Otylia Matraj otrzymała wyróżnienie w kategorii Instrumentaliści (Skrzypce), a Przemysław Galas zdobył wyróżnienie w kategorii Instrumentaliści (Heligonka).


Gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom obu wydarzeń. Cieszy nas wysoki poziom artystyczny oraz zaangażowanie w kultywowanie tradycji ludowej. Podziękowania kierujemy także do instruktorów i opiekunów grup, których praca i pasja przyczyniają się do rozwoju i promocji kultury regionalnej.


Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn