Sukcesy w konkursie regionalnym związanym z okresem Wielkanocy

6 kwietnia 2023

W sobotę 1 kwietnia 2023 r. w salach wystawienniczych Muzeum Etnograficznego w Tarnowie odbyło się zakończenie 32. edycji Regionalnego Konkursu na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związanego z okresem Wielkanocy. Centrum Kultury, Promocji i Turystyki zdobyło 1 miejsce w kategorii „Stoisko wielkanocne”, a twórcom z Gminy Ryglice przyznano wiele nagród.

Do udziału w konkursie zgłosiło się ponad 300 twórców ludowych (dzieci, młodzieży i dorosłych) z powiatów: dąbrowskiego, brzeskiego, tarnowskiego (ziemskiego i grodzkiego) oraz nowosądeckiego. Głównym organizatorem konkursu było Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu, współorganizatorem i gospodarzem Muzeum Okręgowe w Tarnowie- Oddział Muzeum Etnograficzne.

Gminę Ryglice reprezentowały liczne prace naszych lokalnych twórców, które podobnie jak w minione lata, niemal zdominowały salę wystawową i zdobyły najwięcej nagród oraz wyróżnień.

Wśród nagrodzonych znalazło się Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach w kategorii „Stoisko wielkanocne”, a także wiele prac naszych lokalnych artystów, które wcześniej przeszły etap Gminnego Konkursu na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową zorganizowanego przez CKiPT w Ryglicach.

Chcę bardzo serdecznie podziękować Dyrektor Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach Pani Teresie Lisak, pracownikom, a przede wszystkim gminnym artystom oraz młodzieży szkolnej za przygotowanie tak wspaniałych pisanek i stroików. Współpraca młodzieży z CKPiT w Ryglicach przebiega znakomicie, co zaowocowało wygraną, której serdecznie gratuluję.

Burmistrz Ryglic
Paweł Augustyn