Sukcesy w konkursie regionalnym związanym z okresem Wielkanocy

27 marca 2024

W minioną sobotę w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie zakończył się 33 Regionalny Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową. Konkurs przyciągnął 312 twórców ludowych – dzieci, młodzież oraz dorosłych, z kilku powiatów regionu. Głównym organizatorem wydarzenia było Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu.

Wśród laureatów wyróżniło się Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach, które zdobyło nagrodę w kategorii „Stoisko wielkanocne”. Prace z gminy Ryglice, prezentowane już wcześniej podczas Gminnego Konkursu na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową organizowanego przez CKiPT w Ryglicach, zyskały również uznanie jury. Lista nagrodzonych znajduje się pod adresem: https://www.kulturaryglice.pl/wydarzenia/245-sukcesy-w-konkursie-regionalnym-zwiazanym-z-okresem-wielkanocy-2 Dodatkowo, z gminy Ryglice nagrodzone zostały prace lokalnych twórców.

Serdecznie gratuluję zdobycia nagród w regionalnym konkursie przez Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach oraz reprezentujących je licznych twórców. Gratulacje kieruję również do pozostałych nagrodzonych uczestników z naszej gminy. Otrzymane wyróżnienia są świadectwem bogactwa lokalnej tradycji oraz wyjątkowych talentów obecnych wśród uczestników.

Burmistrz Ryglic
Paweł Augustyn