Sukcesy na Krakowskim Wianku

24 maja 2023

20-21 maja 2023 r. odbył się jubileuszowy 40 Przegląd Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka, zwany “Krakowskim Wiankiem”. W konkursie uczestniczyło setki wykonawców z regionu etnograficznego Krakowiaków Wschodnich i Pogórza Ciężkowickiego – reprezentantów czternastu gmin Ziemi Tarnowskiej.

Poszczególni wykonawcy reprezentujący Gminę Ryglice i działający pod patronatem Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach odnieśli spore sukcesy.

Śpiewak ludowy Pan Kazimierz Mazur zdobył nagrodę główną- Krakowski Wianek i otrzymał nominację na Ogólnopolski Konkurs Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

Grupa śpiewacza Lubcoki wyśpiewała 1 miejsce i dostała przepustkę na Ogólnopolski Konkurs Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych SABAŁOWE BAJANIA w Bukowinie Tatrzańskiej.

Pozostali artyści spisali się także bardzo dobrze i zdobyli następujące miejsca:

Kapela Z pod Dęba- 2 miejsce

Instrumentalista Przemysław Galas – 2 miejsce

Gawędziarz Halina Bielińska – 2 miejsce

Kapela Zalasowianie – 3 miejsce

Kapela W Kuźni u Kowala – 3 miejsce

Solistka Weronika Miłek – wyróżnienie

Solistka Anna Mazur – wyróżnienie

Grupa śpiewacza Zza Lasu – wyróżnienie

Grupa śpiewacza Lubcanki – dyplom uznania

Grupa śpiewacza W Kuźni u Kowala – dyplom uznania

Dodajmy też, że instruktor CKPiT w Ryglicach Anna Wenc-Zabawa za pracę w dziedzinie kultury ludowej otrzymała Srebrną Odznakę Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski.

Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom zdobycia wysokich miejsc oraz życzę dalszych sukcesów.

Burmistrz Ryglic
Paweł Augustyn