Ryglickie Dni Muzyki Chrześcijańskiej za nami

23 maja 2022

Miniony weekend obfitował w wydarzenia kulturalne. Od piątku Ryglice stały się sercem muzyki chrześcijańskiej. Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach wraz z Duszpasterstwem Młodzieży w Ryglicach było organizatorem XXV Jubileuszowego Konkursu piosenki religijnej „Chrześcijaninem być”, który odbył się w piątek 20 maja w ramach Ryglickich Dni Muzyki Chrześcijańskiej.

Do przesłuchań konkursowych przystąpiło 28 podmiotów wykonawczych. Do Spichlerza Dworskiego młodzi artyści przyjechali m.in. z Tarnowa, Tuchowa, Szerzyn, Poręby Radlnej, Łękawki oraz z miejscowości naszej Gminy. Wykonawców oceniało jury w składzie: Magdalena Ożóg- muzyk, animatorka i autorka programu edukacji muzycznej dla dzieci Ks. Robert Piechnik ze Zgromadzenia Księży Filipinów- muzyk Janusz Siemek- muzyk, instruktor Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach Katarzyna Sikora- muzyk, wokalistka w tarnowskim chórze GOS.PL

Zwyciężczynią zmagań konkursowych i laureatką Grand Prix regionalnego konkursu została Dagmara Gromniak z Pałacu Młodzieży w Tarnowie.

Wysokie lokaty zajęli reprezentanci naszej Gminy:

W kategorii solistów do 8 lat – 3 miejsce zajął Jakub Zygadło – CKPiT w Ryglicach

W kategorii solistów 9-15 lat – 2 miejsce zajęła Julia Pędrak – CKPiT w Ryglicach W kategorii solistów 9-15 lat – wyróżnienie zdobyła Daria Krzywoń – CKPiT w Ryglicach W kategorii solistów 9-15 lat – wyróżnienie Angelika Szwalec – Zespół Szkół w Lubczy W kategorii zespołów – 1 miejsce zdobył Zespół „Melodyjka” – Szkoła Podstawowa w Ryglicach W kategorii zespołów – trzecie miejsce zajął Zespół „Stokrotki” – Szkoła Podstawowa w Kowalowej Protokół konkursu dostępny jest pod adresem: https://www.kulturaryglice.pl/index.php/wydarzenia/95-protokol-konkursu-piosenki-religijnej

Uroczyste rozdanie dyplomów i nagród oraz koncert laureatów odbył się w niedzielę 22 maja na placu przy kościele parafialnym w Ryglicach.

Gratuluję laureatom zdobycia wysokich lokat, zachęcam do rozwijania swoich talentów, pielęgnowania poczucia piękna i wrażliwości religijnej. Podziwiam za włożony trud pracy wszystkich uczestników i ich instruktorów. Dziękuję za współorganizację wydarzenia Ks. Prałatowi Franciszkowi Kuczkowi – Proboszczowi w Ryglicach, Pani Teresie Lisak – Dyrektor Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach oraz pracownikom tej instytucji. A już w najbliższą środę, 1 czerwca, oferujemy następną gminną imprezę, skierowaną dla najmłodszych i seniorów. Zapraszamy szczególnie dzieci, mamusie, tatusiów, babcie, dziadków i opiekunów dzieciaków na Dzień Dziecka i Seniora w Kowalowej. Chcemy, aby w każdej miejscowości zorganizować wydarzenia na jak najwyższym poziomie, ponieważ pozyskaliśmy sporo środków i chcemy je wykorzystać jak najlepiej.

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn