Ryglickie Dni Muzyki Chrześcijańskiej za nami

21 maja 2024

W miniony weekend w Ryglicach odbyły się wyjątkowe wydarzenia muzyczne w ramach Ryglickich Dni Muzyki

Chrześcijańskiej, których zwieńczeniem były niedzielne koncerty. Pierwszym z nich był koncert organowy w wykonaniu Anny Rąpały, studentki Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Koncert odbył się w kościele parafialnym w Ryglicach. Anna Rąpała, znana z mistrzowskiej gry na organach, zaprezentowała repertuar, który oczarował zgromadzonych słuchaczy i zapewnił im niezapomniane muzyczne przeżycia.

Z kolei na placu kościelnym rozpoczął się koncert finalistów XXVII Konkursu Piosenki Religijnej „Chrześcijaninem być”. Po piątkowych przesłuchaniach 28 zespołów i solistów z regionu tarnowskiego, które wyłoniły najlepszych wykonawców, publiczność miała okazję podziwiać ich świetne umiejętności w niedzielne popołudnie.

Nagroda główna trafiła do Darii Krzywoń, przygotowanej przez Justynę Zbylut z Centrum Kultury w Ryglicach. Daria swoim występem nie tylko zdobyła pierwsze miejsce, ale również skradła serca zarówno jury, jak i publiczności.

Wśród laureatów z terenu Gminy Ryglice w kategorii Soliści 7-10 lat pierwsze miejsce zdobyła Liliana Kosowska z Parafii św. Jana Ewangelisty w Zalasowej. Drugie miejsce w tej samej kategorii zajął Maksymilian Smołucha ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Joninach. W kategorii Zespoły 7-10 lat zwyciężyły Stokrotki ze Szkoły Podstawowej w Kowalowej. Trzecie miejsce zdobyły Wiolinki z Centrum Kultury w Ryglicach. W kategorii Zespoły 11-15 lat trzecie miejsce wyśpiewał zespół Ok Day z Centrum Kultury w Ryglicach.

Występy oceniali muzycy, animatorzy kultury, wokaliści oraz dyrygenci z Tarnowa i Centrum Kultury w Ryglicach. W skład jury weszli: Katarzyna Sikora, ks. Robert Piechnik, Romuald Gębala oraz Janusz Siemek.

Oprócz koncertów, organizatorzy przygotowali także szereg atrakcji dla całych rodzin. Na najmłodszych czekała dmuchana zjeżdżalnia, a dla wszystkich uczestników przewidziano grillowanie kiełbasek.

„Serdecznie dziękuję Centrum Kultury w Ryglicach oraz Duszpasterstwu Młodzieży za ich ogromne zaangażowanie i profesjonalizm w organizacji tego niezapomnianego dnia pełnego muzyki, radości i wspólnoty”. Chcę również podziękować Proboszczowi Parafii pw. Św. Katarzyny w Ryglicach ks. Prałatowi Franciszkowi Kuczek, ponieważ finałowa część uroczystości jak co roku zorganizowana była przy kościele parafialnym w Ryglicach.

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn