Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

4 września 2023

We wszystkich szkołach gminy Ryglice rozpoczęliśmy dziś rok szkolny Mszą Świętą w kościele, a następnie dzieci przeszły wraz z nauczycielami i dyrekcją do szkół na uroczystą akademię rozpoczynającą rok szkolny 2023/2024. Uczestniczyliśmy w większości uroczystości, Pan Wiceburmistrz oraz starszy inspektor ds. oświaty Pani Anna Zielińska. Natomiast ja osobiście uczestniczyłem w akademii odbywającej się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zalasowej, gdzie oficjalnie powierzyłem obowiązki dyrektora na okres 5 lat nowo wybranej pani dyrektor Sylwii Wiśniowskiej.

Wszystkim Uczniom, Nauczycielom, Dyrektorom, Pracownikom Szkół oraz Rodzicom pragnę życzyć, by ten rok szkolny był udany i pełen sukcesów. Jak zwykle w pierwszych dniach szkoły wszystkim towarzyszą wielkie oczekiwania i nadzieje. Pragnę, aby wiele ambitnych planów i przedsięwzięć edukacyjnych zostało zrealizowanych. Nauczycielom życzę, aby wytrwałość, cierpliwość i satysfakcja zawodowa była z nimi na co dzień.

Drodzy Uczniowie, Wam życzę sukcesów w zdobywaniu wiedzy i kolejnych umiejętności. Najmłodszym pociechom życzę, aby radość i entuzjazm towarzyszyły podczas całej Waszej drogi edukacyjnej, na którą wkraczacie. Wszystkim Państwu jeszcze raz życzę udanego roku szkolnego, entuzjazmu i zapału do pracy, odkrywania na nowo swoich pasji oraz samych sukcesów zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.


Burmistrz Ryglic
Paweł Augustyn