Ochotnicza Straż Pożarna w Ryglicach z nowym samochodem

30 października 2023

W sobotę wieczorem komendant gminny Pan Wiesław Siedlik wraz z delegacją strażaków z jednostki OSP Ryglice odebrał wóz strażacki z miejscowości Nakłonowo woj. Kujawsko – Pomorskie dla OSP Ryglice. Jest to samochód bojowy VW Crafter z napędem 4×4. Samochód ten jest niezbędny, ponieważ będzie nim można dojechać w każde miejsce, nie tylko do zdarzeń losowych, ale również do pomocy między innymi Państwowemu Ratownictwu Medycznemu. Umożliwi także dojazd do osób samotnych, które zamieszkają w trudno dostępnym terenie.

Przygotowałem projekt finansowania oraz zakupu samochodu. Łączny koszt samochodu to kwota 442 000,00 zł, z czego z budżetu gminy 222 000,00 zł w tym 40 000,00 zł z budżetu Samorządu Województwa Małopolskiego, dofinansowanie WFOŚiGW 200 000,00 zł oraz udziału strażaków OSP Ryglice 20 000,00 zł.

Inwestujemy blisko 7 000 000,00 zł na rewitalizacje remiz strażackich oraz budowę garaży w trzech miejscowościach: Woli Lubeckiej, Joninach oraz Kowalowej, natomiast dla OSP Ryglice zakupiliśmy nowy samochód. Kolejnym etapem będzie przygotowanie dokumentacji pod rozbudowę remizy w Ryglicach.

Dziękuję pracownikom Urzędu Miejskiego w Ryglicach za przygotowanie wniosku o zakup samochodu, jak również wniosku o uzyskanie dotacji oraz dokumentacji przetargowej, jednocześnie dziękuję jednostce OSP Ryglice za zaangażowanie przy zakupie oraz wyborze samochodu.

 

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn