„MĄŻ ZMARŁ, ALE JUŻ MU LEPIEJ”

5 lutego 2024

W dniu  wczorajszym w hali sportowej w Ryglicach miało miejsce niecodzienne wydarzenie zorganizowane przez Grupę Teatralną z Ryglic oraz Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach. Tłumnie przybyli goście, a wśród nich Pani Marta Malec-Lech – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego oraz Pan Wojciech Skruch – Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego obejrzeli spektakl wg scenariusza Izabeli Degórskiej „Mąż zmarł, ale już mu lepiej” w wykonaniu Grupy Teatralnej z Ryglic. Czarny humor, błyskotliwe dialogi i zaskakujące sytuacje komedii wyreżyserowanej przez Małgorzatę Siwek-Słomską bawiły publiczność do łez.
Na ogromne brawa zasługują fantastyczni aktorzy spektaklu: Dorota Turczyn, Tadeusz Pawlik, Katarzyna Niemiec, Monika Hudyka, Krzysztof Pluta, Jacek Duran, Krzysztof Krzywoń, Małgorzata Siwek-Słomska, Andrzej Pikusa, Joanna Ziomek. Wokalną ucztę dla uszu przygotowali Justyna Zbylut, Katarzyna Niemiec, Krzysztof Pluta oraz Bogdan Czajecki, który zadbał o oprawę muzyczną wydarzenia.
Dziękuję Grupie Teatralnej z Ryglic za wystawienie tak wspaniałej sztuki oraz wszystkim osobom, które zaangażowały się we wszelkie prace związane z organizacją niedzielnego spektaklu. Dziękuję również wszystkim osobom zgromadzonym na widowni za tak liczne przybycie oraz wspólnie spędzony czas.

Partnerami wydarzenia byli: Szkoła Podstawowa w Ryglicach, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ryglicach oraz Zarząd Miasta Ryglice.

Burmistrz Ryglic
Paweł Augustyn