Maluch+” znów zawitał do gminy Ryglice

27 września 2023

Program „Maluch+” wspiera rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Dzisiaj I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz podpisał umowę w ramach programu z wiceburmistrzem Ryglic Krzysztofem Kukułą oraz Panią Skarbnik Agnieszką Maduzia.

Zadaniem programu „Maluch+” jest zapewnienie miejsca w żłobkach i innych placówkach dla dzieci do trzeciego roku życia. Rząd Zjednoczonej Prawicy wspiera rodziców w wychowaniu dzieci m.in. tym właśnie programem, ale i sztandarowym „500+”, który już od stycznia zmieni się w „800+”. To wszystko po to, aby polskie rodziny mogły się rozwijać – mówi wicewojewoda Ryszard Pagacz.

Kolejne wsparcie dla gminy Ryglice

Gmina Ryglice, z myślą o wsparciu rodziców, zrealizuje kolejne zadanie w ramach programu „Maluch+”. Na ten cel zaadaptowany zostanie parter budynku po starym ośrodku zdrowia. Budynek będzie rozbudowany o zewnętrzny taras i schody do ogrodu zielonego. Powstaną też miejsca parkingowe i ciągi pieszo-komunikacyjne. Modernizacja obejmie także kotłownię wraz z zakupem kotła gazowego. Pomyślano również o zakupie wyposażenia żłobka. Placówka będzie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. A wszystko to dzięki dofinansowaniu w wysokości prawie 977 tys. zł, które popłynie do gminy Ryglice w ramach programu „Maluch+” 2022-2029 –

Prace na terenie nowego żłobka zakończą się według planu w czerwcu przyszłego roku.
W ramach tej inwestycji utworzone zostaną 24 miejsca żłobkowe w Lubczy. Natomiast w ramach umowy podpisanej przez wicewojewodę Ryszarda Pagacza pod koniec sierpnia w Ryglicach dzięki środkom z rządowego programu „Maluch+” powstanie żłobek w Ryglicach, który przyjmie 32 dzieci do lat trzech. Z programu „Maluch+” przeznaczona zostanie na ten cel kwota prawie 2,3 mln zł.

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn