Majówka w Ryglicach

29 kwietnia 2022

Zapraszam wszystkich na 2-dniową Majówkę do Ryglic. 2 maja w poniedziałek o godzinie 13:00 na hali sportowej w Szkole Podstawowej w Ryglicach odbędzie się podczas Ogólnopolskiego Kongresu Kominiarzy panel edukacyjny pt. Komin, Kocioł, Paliwo dotyczący m.in. kominów wentylacyjnych, eksploatacji systemów kominowych w aspekcie ochrony powietrza, nowoczesnych Eko projektowanych kominów i piecy na drewno, odnawialnych źródeł energii, a przede wszystkich możliwość opalania suchym drewnem oraz węglem od 1 stycznia 2023 roku jako dodatkowym źródłem w kotłach 3, 4 i 5 klasy. Wszystkich zainteresowanych mieszkańców Gminy Ryglice serdecznie zapraszam na panel edukacyjny. Od godziny 15:00 na Rynku w Ryglicach kominiarze wraz z Kołem Gospodyń z Lubczy będą częstować grochówką kominiarską z dodatkiem sadzy, na którą zapraszają Państwa już dziś.

Uroczystości patriotyczne 3 maja 2022 roku

W kościele parafialnym w Ryglicach o godzinie 11:00 odbędzie się uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny. Następnie przedstawiciele władz samorządowych złożą kwiaty na Placu św. Katarzyny i pod pomnikiem św. Floriana. O godzinie14:00 rozpocznie się XI Ryglicka Parada Orkiestr Dętych o Puchar Burmistrza Ryglic. Natomiast o godzinie 16:00 będzie konkurs wiedzy dla dzieci dotyczący zawodu kominiarza.

W dniu 3 maja zapraszamy wszystkich Państwa na Rynek w Ryglicach, a przede wszystkim rodziny z dziećmi, bo będzie wiele atrakcji dla najmłodszych m.in. dmuchana zjeżdżalnia, popcorn, wata cukrowa, lody.

Natomiast lokalne Koła Gospodyń Wiejskich będą serwować potrawy regionalne. Również dla mieszkańców będzie do dyspozycji grill, a w godzinach popołudniowych podczas biesiady będą przygrywały kapele Lubczanie z Lubczy, W Kuźni u Kowala z Kowalowej, Zalasowianie z Zalasowej.

Wspólnie świętujmy i cieszmy się z naszej wolności w dniu Konstytucji 3 Maja.

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn