Majówka w Ryglicach za nami

7 maja 2024

W ubiegły weekend, rynek w Ryglicach stał się miejscem organizacji wydarzenia „Majówka w Ryglicach dla wszystkich pokoleń”, w ramach którego w sobotnie popołudnie odbył się koncert zespołu Familia z Jonin oraz biesiada taneczna z zespołem Andante. Muzyczne aranżacje porwały do tańca licznie przybyłych gości, w tym kominiarzy przybyłych na III Ogólnopolski Kongres Kominiarzy. Kongres odbył się w niedzielę 5 maja i poświęcony był tematowi „Bezpieczeństwa Energetycznego Polek i Polaków”. Z kolei popołudnie rozbrzmiało dźwiękami XII Ryglickiej Parady Orkiestr Dętych, będącej jednocześnie eliminacjami do 46 Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych Echo Trombity w Nowym Sączu. W konkursie odniosła sukces Orkiestra OSP z Siemiechowa, zdobywając 1. miejsce oraz nagrodę specjalną za wykonanie marsza na estradzie. 2. miejsce zajęły Orkiestra OSP z Rzepiennika Strzyżewskiego oraz Parafialna Orkiestra Dęta z Siedlisk, a 3. miejsce przypadło Młodzieżowej Orkiestrze Rozrywkowej z Zalasowej. W skład jury weszli kpt. Agata Ćwiklak, Bartek Szułakiewicz, kpt. Stefan Żuk oraz Ewa Banaś.

Majówkę wzbogaciły bezpłatne atrakcje dla dzieci, takie jak dmuchane zjeżdżalnie, a także stoiska z lokalnymi przysmakami przygotowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich z Woli Lubeckiej i Kowalowej.  które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Nie zabrakło także kiełbasek z grilla i waty cukrowej dla najmłodszych.

Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego wydarzenia, a szczególnie pracownikom Centrum Kultury w Ryglicach, Wydziału Gospodarki Komunalnej i Drogownictwa w Ryglicach, strażakom OSP w Ryglicach oraz Publicznego Przedszkola w Ryglicach za wszelką pomoc oraz zaangażowanie w przygotowaniu Majówki.

Projekt Stowarzyszenia Razem dla Jonin:  „Majówka w Ryglicach dla wszystkich pokoleń”, zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.


Burmistrz Ryglic
Paweł Augustyn