Kongres Kominiarzy w Ryglicach

19 kwietnia 2023

Już 21 kwietnia zapraszamy wszystkich na II Ogólnopolski Kongres Kominiarzy, który odbędzie się w hali sportowej przygotowanej przez Szkołę Podstawową oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ryglicach. Do Gminy Ryglice zawitają kominiarze z całej Polski, którzy będą dyskutować o tematach związanych z ogrzewaniem budynków mieszkalnych oraz kryzysie energetycznym wywołanym pandemią COVID-19 i wojną na Ukrainie.

Wydarzenie objęli patronatem honorowym: Poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski oraz Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

W trakcie kongresu trwać będzie wystawa producentów kominów, kominków i kotłów centralnego ogrzewania.

Natomiast następnego dnia – 22 kwietnia zapraszamy na ryglicki rynek na Piknik Ekoturystyczny, podczas którego wszystkie dzieci będą mogły wziąć udział w konkursach wiedzy o regionie i wiedzy ekologicznej oraz zaprezentować swój talent w konkursie plastycznym „Z ekologią na ty” – rysowanie na żywo. Na wszystkich uczestników czekają nagrody!

Nie zabraknie także wycieczek po Gminie Ryglice, które rozpoczną sezon turystyczny 2023, a także wrażeń muzycznych, których dostarczy zdobywca Złotej Płyty – zespół HIT SANOK oraz biesiada z zespołem RELAX.

Imprezie towarzyszyć będą występy kapel ludowych z terenu Gminy Ryglice, bezpłatne atrakcje dla dzieci – dmuchane zjeżdżalnie, kiełbaski z grilla oraz degustacja potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Ryglice, rodziny z dziećmi oraz przyjezdnych gości!

 

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn

Kongres Kominiarzy – spot reklamowy:

Kongres Kominiarzy – rozmowa: