Koncert przedświąteczny. Magia wigilijnych smaków

19 grudnia 2022

W sobotę 17 grudnia 2022 r. późnym popołudniem Spichlerz Dworski w Ryglicach przepełniła wspaniała atmosfera świąteczna. Popłynęły dźwięki świątecznej muzyki i zapachy wigilijnych potraw, a bardzo licznie przybyli goście i mieszkańcy Gminy wypełnili zabytkowy obiekt po brzegi. Wśród nich znaleźli się m.in.: Proboszcz Parafii w Ryglicach Ks. Prałat Franciszek Kuczek. Proboszcz Parafii w Lubczy Ks. Dziekan Marek Kuzak, Przewodniczący Rady Miejskiej w Ryglicach Pan Marek Dudowicz. Powiat Tarnowski reprezentował Radny Powiatowy Pan Krzysztof Płaczek.

Wzruszający koncert „Grajmy Panu, grajmy i śpiewajmy” zaprezentowali najmłodsi mieszkańcy Gminy Ryglice – uczestnicy zajęć muzycznych przy Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach przygotowani przez Panią Justynę Zbylut. Później odbył się piękny koncert piosenek świątecznych w wykonaniu zespołu „Familia” gościnnie z Parafialnym Chórem Męskim z Tuchowa.

Podczas wydarzenia nie zabrakło magicznych wigilijnych smaków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Kowalowej, Lubczy, Koło Pań Rygliczanki oraz KGW z Kobylanki. W Spichlerzu były czynne stoiska twórców ludowych z terenu Gminy Ryglice: Pani Krystyny Piątek i jej wnuczki, Pani Doroty Kisiel-Szynal, Pani Jadwigi Nocek. Można było także podziwiać szopki wykonane przez młodych artystów z Gminy Ryglice w ramach Gminnego Konkursu „Szopka Bożonarodzeniowa” Ryglice 2022 zorganizowanego przez CKPiT w Ryglicach. Rozstrzygnięto Konkurs na Wieniec Adwentowy zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Ryglicach na czele z Panią Prezes Zofią Tulik.

Całe sobotnie wydarzenie zrealizowane zostało przez Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach przy wsparciu finansowym Marszałka Województwa Małopolskiego Pana Witolda Kozłowskiego.

To piękne wydarzenie wprowadziło Gminę Ryglice w świąteczny nastrój. Wszystkim wykonawcom oraz uczestnikom z całego serca dziękuję.

Burmistrz Ryglic
Paweł Augustyn