Kolejne sukcesy Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Ryglice

8 sierpnia 2022

Koła Gospodyń Wiejskich z Woli Lubeckiej oraz Lubczy uczestniczyły w III Powiatowym Przeglądzie Potraw Regionalnych Jużyna w miejscowości Dzwonowa w Gminie Jodłowa. Panie prezentowały bogato zastawione stoły oraz serwowały smaczne potrawy, dzięki którym zostały wyróżnione wieloma nagrodami rzeczowymi oraz finansowymi. Oprócz KGW z naszej gminy w wydarzeniu uczestniczyło 13 Kół z powiatu dębickiego oraz Gminy Jodłowa.

Jużyna to tzw. podwieczorek, który przynoszono bezpośrednio na pole, gdzie żniwowano, kopano ziemniaki czy wykonywano inne prace polowe. Dzięki niemu można się było posilić podczas ciężkiej pracy na roli wykonywanej od wczesnych godzin porannych do późnych godzin wieczornych.

Całą uroczystość swoimi występami uświetniały kapele ludowe „Jodłowianie” z Jodłowej oraz „W Kuźni u Kowala” z Kowalowej.

Z kolei na I Festiwalu Produktu Lokalnego w Ispie naszą gminę promowało Koło Gospodyń Wiejskich z Kowalowej. Stoisko Pań cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Natomiast nasi Sołtysi zajęli wysoką lokatę w I Powiatowym Turnieju Sołectw.

Serdecznie dziękuję Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich oraz Sołtysom za bardzo aktywny weekend i udział w konkursach.

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn