Katarzyna Wnęk wyróżniona

11 lipca 2022

W dniach 23-26 czerwca 2022 w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu odbył się 44. finał Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY, w którym udział wzięło 1200 muzyków z całego województwa. Podczas konkursu zaprezentowały się 33 orkiestry dęte wyłonione w drodze eliminacji powiatowych m.in. w Ryglicach podczas Ryglickiej XI Parady Orkiestr Dętych o Puchar Burmistrza Ryglic. Z Ryglic do Nowego Sącza zostały delegowane i odniosły w Nowym Sączu kolejne sukcesy: Orkiestra OSP w Rzepienniku Strzyżewskim, Parafialna Orkiestra Dęta z Siedlisk oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Zalasowej.

W konkursie ECHO TROMBITY solistka Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Zalasowej, działającej przy Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach, Katarzyna Wnęk, została doceniona przez jury i otrzymała wyróżnienie honorowe. Orkiestra ta od lat ćwiczy pod kierunkiem kapelmistrza Stanisława Stańczyka, instruktora CKPiT w Ryglicach.

Dodajmy, że Katarzyna Wnęk jest mieszkanką Lubczy i niedawno obroniła pracę magisterską na kierunku Jazz i muzyka rozrywkowa w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn