Informacja w sprawie nieuczciwych ofert w ramach programu Czyste Powietrze

25 stycznia 2024

W związku z pojawiającymi się informacjami dotyczącymi kierowania do Państwa nieuczciwych ofert i propozycji współpracy w ramach Programu Czyste Powietrze apelujemy o szczególną ostrożność i weryfikację osób, firm oraz wykonawców.

Ponadto informujemy, iż na podstawie podpisanych umów z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na obszarze powiatu tarnowskiego do grupy operatorów programu Czyste Powietrze dołączyło Stowarzyszenie EkoMonterzy z siedzibą w Krakowie, al. Pokoju 78
31-564 Kraków, nr tel. 48 729 876 173,
[email protected]. W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z biurem Stowarzyszenia EkoMonterzy, które udzieli wszelkich niezbędnych informacji pod numerem telefonu 533 424 830.

W najbliższym czasie operatorzy będą pozyskiwać chętnych mieszkańców do programu,
a także zachęcać do skorzystania z ich bezpłatnej pomocy. Pomoc Operatora polega na przeprowadzeniu przez cały proces począwszy od złożenia wniosku o dofinansowanie, realizację przedsięwzięcia, aż do całkowitego rozliczenia dotacji.

Operatorzy będą legitymować się specjalnymi identyfikatorami NFOŚiGW potwierdzającymi tożsamość oraz wiarygodność doradców. Każda osoba reprezentująca Stowarzyszenie EkoMonterzy posługuje się oficjalnym identyfikatorem wydanym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska Prosimy o każdorazową weryfikację na stronie internetowej: nfosigw.gov.pl/operatorzy oraz czystepowietrze.gov.pl lub kontaktując się bezpośrednio z Urzędem Gminy pod nr tel.:14 644 36 16.

W załączeniu przedstawiamy Państwu wzór identyfikatorów i listę pracowników Stowarzyszenie EkoMonterzy oraz potwierdzenie dla Operatora programu „Czyste Powietrze”.

https://www.gov.pl/web/nfosigw/stowarzyszenie-ekomonterzy–region-2-powiaty-bochenski-brzeski-dabrowski-tarnowski-wielicki-m-tarnow

NFOŚiGW – Operator EkoMonterzy-1

Wzór identyfikatora – lista pracowników