Gminny Dzień Kobiet w Zalasowej

9 marca 2023

W dniu wczorajszym sala widowiskowa Pałacu pod Dębami w Zalasowej była wypełniona po brzegi. Wszystko to za sprawą licznie przybyłych mieszkanek Gminy Ryglice na wspólne świętowanie Dnia Kobiet. Organizatorem spotkania było Koło Gospodyń Wiejskich z Lubczy oraz Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach. Patronat nad świętem objął Burmistrz Ryglic.

Burmistrz wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Panem Markiem Dudowiczem, Przewodniczącym Komisji Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu Panem Tadeuszem Augustynem, Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Panem Pawłem Kumięgą oraz Radnym Panem Tadeuszem Pawlikiem mieli zaszczyt wręczyć kwiaty i częstować smacznymi potrawami przygotowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich z Lubczy, Kowalowej, Zalasowej, Ryglic oraz Koło Pań Rygliczanki. Z kolei Pan Wiesław Zabawa, Prezes Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy wręczał kominiarskie guziki szczęścia.

Uśmiech na twarzy Pań, które tak licznie przybyły na spotkanie to dla mnie najcenniejszy wyraz słuszności podjętej inicjatywy – Gminnego Dnia Kobiet. Święto Pań uczciliśmy przy muzyce zespołu Familia z Jonin.

Radosna atmosfera, jaka panowała przez cały ten czas, pozwoliła mieszkankom Naszej Gminy na oderwanie się od codziennych trosk i obowiązków.

Pisemne życzenia do Pań skierował również Pan Wojciech Skruch, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Serdecznie dziękuję wszystkim Paniom za wspólne świętowanie Gminnego Dnia Kobiet. Raz jeszcze życzę wszystkiego, co najlepsze. Niech uśmiech rozpromienia Wasze twarze, a szczęście towarzyszy każdego dnia.

Chcę zapewnić, że Gminny Dzień Kobiet na stałe wpisze się w kalendarz naszych imprez.

 

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn