Gminny Dzień Dziecka w Kowalowej za nami

2 czerwca 2023

1 czerwca odbył się Gminny Dzień Dziecka w Kowalowej, przy pięknej pogodzie i w atmosferze pełnej radości do Kowalowej przybyli uczniowie Szkół Podstawowych z klas I-IV oraz dzieci w różnym wieku pod opieką rodziców a nawet dziadków!
Dla dzieci przygotowanych zostało wiele atrakcji min. dmuchany plac zabaw, turniej sportowy RINGO, pokaz karate zorganizowany przez SP w Kowalowej oraz Klub Sportowy z Jodłowej, gry, zabawy, pokazy policji i straży. Koła Gospodyń Wiejskich z Jonin, Ryglic, Kowalowej oraz Lubczy przygotowały pyszne smakołyki: ciastka, gofry, babeczki, popcorn, watę cukrową a nawet fontannę czekoladową oraz wspaniałe tradycyjne przysmaki.

Spośród przysmaków, które przygotowały wyżej wymienione Koła Gospodyń Wiejskich, szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zapiekanki.

Miłym akcentem byli kominiarze, którzy przybyli do naszej gminy z całym bagażnikiem nagród konkursowych. Przeprowadzili konkurs wiedzy kominiarskiej, który przyciągnął tłumy dzieci. Obecni na wydarzeniu byli policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, którzy przekazali dzieciom wiedzę na temat bezpieczeństwa.
Cieszę się, że Szkoła Podstawowa w Kowalowej usytuowana jest w przepięknej okolicy, blisko parku co pozwala na organizowanie bezpiecznej zabawy dla dzieci.

W tym miejscu chcę podziękować Panu Dyrektorowi mgr Wacławowi Kołczakowi, Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Ryglicach, Klubowi Sportowemu KS Ryglice oraz Kołom Gospodyń Wiejskich za zorganizowanie kolejnej już imprezy i przyczynienie się do mile spędzonego czasu przez dzieci oraz mieszkańców naszej Gminy. Dziękuje również Piekarni „Nowak”, Piekarni GS Ryglice oraz Przedsiębiorstwu Handlowo – Usługowemu „KARCZ” za podarowanie dzieciom drożdżówek, wody oraz paczek słodyczy.

Zadanie było zrealizowane dzięki środkom pozyskanym z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

 

Burmistrz Ryglic
Paweł Augustyn