Finałowy Koncert Muzyki Chrześcijańskiej za nami

22 maja 2023

Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach wraz z Duszpasterstwem Młodzieży w Ryglicach było organizatorem XXVI Konkursu piosenki religijnej „Chrześcijaninem być” 2023, który odbył się w piątek 19 maja w ramach Ryglickich Dni Muzyki Chrześcijańskiej. Do konkursu zgłosiło się 28 wykonawców, których oceniało jury w następującym składzie:

Romuald Gębala – muzyk, pianista, kompozytor, dyrygent, organista, Katarzyna Rąpała – wokalistka, kompozytorka, Ks. Robert Piechnik COr. – muzyk, instrumentalista tarnowskiego Big Contest Band, Janusz Siemek – pracownik promocji Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach, muzyk, organista.

Grand Prix wyśpiewała Martyna Jarek z Żurowej pod kierunkiem instruktor Katarzyny Wnęk z Dobrych Dźwięków – Edukacja Muzyczna w Ryglicach, która kiedyś również została laureatką konkursu Grand Prix.

Wśród laureatów znaleźli się nasi młodzi artyści.

W kategorii lat 11-15:

1 miejsce: Daria Krzywoń – CKPiT w Ryglicach,

wyróżnienie: Gabriela Bajorek – ZSzP w Zalasowej.

W kategorii zespoły:

1 miejsce: Zespół „MELODYJKA” – SP im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Ryglicach,

3 miejsce: Zespół „MELODIA” – ZSzP w Zalasowej,

wyróżnienie: Zespół PANDA – SP im. Jana Pawła II w Joninach.

Wszystkie wyniki dostępne są na stronie www.kulturaryglice.pl

W dniu wczorajszym na placu przy kościele parafialnym w Ryglicach odbył się koncert laureatów XXVI Konkursu Piosenki Religijnej oraz miało miejsce wręczenie dyplomów i nagród.

Serdecznie gratuluję laureatom zdobycia wysokich lokat. Wszystkie prezentowane talenty wzbudziły wśród publiczności i jury podziw, uznanie, a nawet wzruszenie.

Dziękuję za współorganizację wydarzenia Ks. Prałatowi Franciszkowi Kuczkowi, Pani Dyrektor Teresie Lisak oraz pracownikom Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach.

Burmistrz Ryglic
Paweł Augustyn