Festyn w Kowalowej

12 października 2022
9 października 2022 w Kowalowej odbył się wspólny festyn – wykopki parafialno-szkolne, których głównym i jedynym celem była pomoc dla Marysi.
Tegoroczne wykopki są kontynuacją zapoczątkowanych w ubiegłym roku przez parafię Kowalowa imprezy, której celem była integracja parafian po długotrwałej pandemii.
Impreza, która odbyła się w tym roku zorganizowana została przez parafię Kowalowa we współpracy ze Szkołą Podstawową w Kowalowej.
Głównym organizatorem był Ksiądz Stanisław Kocoł – proboszcza parafii Kowalowa, w całej imprezie pomocy i przychylności udzielił Burmistrz Ryglic Pan Paweł Augustyn, w organizację zaangażowane była cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kowalowej, wszystkie grupy i instytucje działające w Kowalowej a przede wszystkim tak liczna grupa sponsorów.
Efektem tych działań była wspaniała zabawa i osiągnięty cel – zbiórka ogromnych funduszy, które zostały zebrane aby umożliwić powrót do zdrowia Marysi – dziecka z Kowalowej.
Jestem pełen podziwu i wdzięczności oraz szacunku dla wszystkich, którzy zaangażowani byli w zorganizowanie tego wydarzenia – słowa podziękowania dla wszystkich składam na ręce głównego organizatora księdza Stanisława Kocoła. Cieszę się, że w obliczu takiej tragedii, jaką jest choroba Marysi – naszej małej mieszkanki gminy Ryglice z Kowalowej nie przeszliśmy obojętnie, zebrane tak duże środki w tak małej miejscowości utwierdzają mnie w przekonaniu, że każde nasze działanie ma ogromny sens i osiągnie pozytywne efekty.
Paweł Augustyn
Burmistrz Ryglic