Eno-majówka na Kokoczu

16 maja 2022

W niedzielne popołudnie przy wspaniałej wiosennej pogodzie, setki osób z naszej Gminy i regionu tarnowskiego, a także z różnych zakątków kraju bawili się na plenerowej imprezie pn. „Eno-majówka na Kokoczu”. Łącznie z turystami przez to malownicze miejsce przewinęło się w ciągu całego dnia kilka tysięcy osób.

Regionalne otwarcie sezonu winiarskiego obfitowało w wiele ciekawych atrakcji. Degustację win z winnicy Piwnice Antoniego z Woli Lubeckiej poprowadziła sommelierka, Prezes Małopolskiego Stowarzyszenia Winiarzy Pani Anna Nowakowska. Oprócz win można było spróbować serów z serowni Podłazy oraz serów farmerskich Baby Jagły, naturalne octy, miody. Uczestnicy byli zachwyceni degustacją win, które pan Antoni Marcinek produkuje z winogron, których uprawa położona jest u podnóża Góry Kokocz.

Dla dzieci były bezpłatne lody, rurki z kremem, wata cukrowa, popcorn. Strażacy serwowali kiełbaski z grilla, natomiast wraz z Kołem Gospodyń z Lubczy przygotowałem gulasz z dziczyzny do czerwonego wina, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Zalasowej przygotowały główne danie kapuśniak, szarlotkę, sernik, gomułki z miętą i pieprzem, a Koło Pań Rygliczanki zupę gulaszową na wieprzowinie oraz pierogi z mięsem, kapustą i ruskie. Z kolei Gospodynie z Woli Lubeckiej serwowały żeberka na winie oraz chleb ze smalcem.

„Eno-majówkę” uświetnili również w strojach galowych kominiarze, którzy jak zapowiedzieli będą brać udział we wszystkich eventach organizowanych przez Gminę Ryglice.

Dla miłośników folkloru jak zwykle pięknie przygrywały kapele ludowe: „Lubczanie” i „W Kuźni u Kowala”.

Drugi majowy weekend był idealną okazją do miłego spędzenia czasu wspólnie z rodziną i przyjaciółmi.

Burmistrz Ryglic
Paweł Augustyn