Eno-majówka na Kokoczu

13 maja 2024

12 maja 2024 roku odbyła się „Eno-majówka na Kokoczu”, plenerowe wydarzenie otwierające sezon enoturystyczny, które zgromadziło ogromną liczbę uczestników.

W słoneczny dzień pełen atrakcji uczestnicy mieli okazję do degustacji produktów z winnicy Piwnice Antoniego w Woli Lubeckiej. Dodatkowo serwowane były regionalne potrawy przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Woli Lubeckiej i Zalasowej, w tym gościnne Rzodkie ziemnioki z Smęgorzowa, wpisane na ministerialną listę potraw tradycyjnych. Strażacy z OSP Wola Lubecka serwowali smakowite kiełbaski z grilla.

O winach z pasją opowiadał Bartosz Wilczyński, sommelier, promotor kulinarny i dziennikarz, miłośnik lokalnych smaków. Jego prelekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Pracownicy Centrum Kultury w Ryglicach rozdawali nasiona ryglickich kwiatów (mak, chaber, niezapominajkę, rumianek) w ramach akcji „Stwórz z nami kwietną łąkę”, zachęcając do tworzenia pięknych, naturalnych przestrzeni.

Wydarzenie uświetniły występy lokalnych kapel ludowych takich jak Spod Kokocza, W Kuźni u Kowala oraz Młodzieżowa Kapela Ludowa z Pod Dęba z Zalasowianiami, które znakomicie umilały czas zgromadzonym.

Organizatorem wydarzenia było Koło Gospodyń Wiejskich z Lubczy oraz Centrum Kultury w Ryglicach. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Burmistrza Ryglic, Pawła Augustyna.

Impreza regionalna ściągnęła gości z całej Polski i była współorganizowana także z finansowym wsparciem Województwa Małopolskiego, co przyczyniło się do jej wysokiego poziomu i atrakcyjności.

 

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn