Eno-majówka na Kokoczu

29 maja 2023

27 maja 2023 r. odbyła się plenerowa impreza pn. „Eno-majówka na Kokoczu”, na której bawili się zarówno mieszkańcy Naszej Gminy, jak i przyjezdni goście. Organizatorem wydarzenia było Koło Gospodyń Wiejskich z Kowalowej oraz Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach.

Przy pięknej pogodzie i wielu ciekawych atrakcjach wspólnie otworzyliśmy sezon winiarski. Można było m.in. skosztować win z winnicy Piwnice Antoniego w Woli Lubeckiej. Oprócz win była także degustacja serów oraz regionalnych potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Lubczy i Zalasowej. Gościnnie przyjechało do nas KGW Cuda & Wianki Pawęzowianki. Strażacy z kolei serwowali kiełbaski z grilla.

Dla najmłodszych uczestników Koło Gospodyń Wiejskich z Ryglic przygotowało fontannę czekoladową z owocami, które zasponsorował Radny Pan Tadeusz Augustyn. Był również bezpłatny popcorn oraz wata cukrowa.

Gościem specjalnym Eno-majówki był Mateusz Güncel, uczestnik 6. edycji programu MasterChef, który przygotował dla nas pyszny gulasz.

Nie mogło również zabraknąć pięknie przygrywających i umilających czas kapel ludowych „Spod Kokocza”, „W Kuźni u Kowala” oraz „Zalasowianie”.

Serdecznie dziękuję wszystkim za przybycie i miłe spędzenie sobotniego popołudnia. Już dziś zapraszam wszystkich na „Eno-majówkę na Kokoczu” w przyszłym roku!


Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn