Dzień Matki w Ryglicach

3 czerwca 2024

Jak co roku pod koniec maja świętowaliśmy Dzień Matki. Spotkanie zorganizowane przez Zarząd Miasta Ryglice przy współpracy ze Szkołą Podstawową w Ryglicach, Kołem Pań Rygliczanki oraz Centrum Kultury w Ryglicach rozpoczęła Przewodnicząca Zarządu Miasta Krystyna Bochenek, która powitała wszystkich zebranych. Wśród gości byli: zastępca Burmistrza Krzysztof Kukułka, dyrektor Centrum Kultury w Ryglicach Marta Kozioł, wicedyrektor Szkoły Podstawowej Anna Pikusa, radna powiatowa Zofia Tulik, dyrektor Banku Spółdzielczego Rzemiosła w Krakowie Monika Strugała, prezes Koła Pań Rygliczanki Barbara Sarad oraz Mamy – mieszkanki Ryglic.

Zgromadzeni najpierw obejrzeli program słowno-muzyczny przygotowany przez dzieci z klas pierwszych. Dzieci w wierszach, piosenkach a nawet tańcem wyrażały miłość i wdzięczność swoim Mamom. Na zakończenie Mamy otrzymały kwiaty. Kolejnym punktem było losowanie upominków ufundowanych przez sponsorów. Nikt nie wyszedł z pustymi rękami.

Zarówno podczas występu, jak i wręczania upominków można było napić się kawy, herbaty lub zimnych napojów oraz skosztować ciast i ciasteczek przygotowanych przez Panie z Koła Pań Rygliczanki.

Serdecznie dziękuję Zarządowi Miasta Ryglice oraz współorganizatorom za zorganizowanie spotkania.

Mam nadzieję, że uśmiech który zagościł na ustach Mam oglądających swoje pociechy, będzie na nich obecny cały rok i w przyszłym roku spotkamy się w liczniejszym gronie.

 

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn