Dzień Babci i Dziadka

23 stycznia 2024

W miniony weekend w naszej gminie odbyły się uroczystości związane z Dniem Babci i Dziadka oraz Dniem Seniora w dwóch szkołach. W sobotę spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka odbyło się w Publicznej Szkole Podstawowej w Bistuszowej, natomiast w niedzielę Dzień Babci i Dziadka połączony z Dniem Seniora miał miejsce w Szkole Podstawowej w Woli Lubeckiej.

Oba wydarzenia rozpoczęły się Mszą Świętą, następnie na przybyłych do szkół gości czekały występy artystyczne uczniów. Każdy występ zaproszeni goście nagradzali gromkimi brawami. Wnuczkowie dla swoich Dziadków przygotowali prezenty, w których wykonaniu brali udział.

Był to świetny czas do rozmowy, dzielenia się swoimi doświadczeniami oraz wspólnego kolędowania. Dla gości przygotowany był również smaczny poczęstunek.

Serdecznie dziękuję organizatorom tych wydarzeń, Pani Dyrektor Szkoły w Bistuszowej – Dorocie Pluta oraz Pani Dyrektor Szkoły w Woli Lubeckiej –Agnieszce Chrystyniak za zorganizowanie tych wydarzeń, przybyłym gościom za taka liczną frekwencję, nauczycielom za przygotowanie występów, a uczniom za piękne wykonanie programu artystycznego.

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy 100 lat życia!

 

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn