Drewniane wiaty na ścieżkach turystycznych

15 lutego 2024

Gmina Ryglice wraz ze Stowarzyszaniem Bistuszowian i Uniszowian wybudowała wiaty na trasach rowerowo-turystycznych. Łączny koszt budowy 6 wiat to kwota ok. 300 000,00 zł, z czego ok. 95% środków finansowych zostało pozyskane z programów unijnych-LGD oraz Programu Polski Ład.

W projekcie które wykonywało Stowarzyszenie Bistuszowian i Uniszowian w miejscowości Bistuszowa, Joniny stadion oraz Lubcza zamontowane są dodatkowo zespoły naprawcze dla rowerów. Natomiast pozostałe 3 wiaty wybudowane przez Gminę Ryglic powstały razem z rewitalizacją OSP, obok OSP w Kowalowej, Joninach oraz Woli Lubeckiej.

Powstałe wiaty są uzupełnieniem istniejących już wiat w Ryglicach, Zalasowej oraz Woli Lubeckiej Kokocz, które są wybudowane dla turystów na trasie rowerowej, jak również dla turystów zwiedzających pieszo naszą gminę.

Elementy drewniane, takie jak wiaty, pergole które są wkomponowane przy różnego rodzaju inwestycjach gminnych to zwrócenie uwagi i docenienie podmiotów gospodarczych z naszej Gminy, które słyną z wyrobów z drewna na cała Polskę.

 

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn