Dożynki Wiejskie

16 sierpnia 2023

W każdej parafii odbyły się święta planów – dożynki wiejskie. Barwne korowody zjechały do każdej parafii, aby świętować czas zbiorów płodów rolnych z pól. Wyłoniono również wieniec, który weźmie udział w konkursie wieńca dożynkowego na dożynkach Wojewódzkich w Korzennej. Będzie to wieniec uwity przez Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych Nasze Dzieci.

Natomiast w Kowalowej kolejny rok z rzędu Koło Gospodyń Wiejskich „Kowalowianki” oraz Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach było organizatorem II edycji konkursu pod patronatem Burmistrza Ryglic „Moc Bukietów”, który związany był z obchodzonym tego dnia świętem Matki Bożej Zielnej oraz tradycją święcenia w tym dniu ziół oraz kwiatów. Podczas konkursu wyłoniono zwycięzców w kategorii dzieci „BUKIET MAŁY” oraz dorosłych „BUKIET ZIELNY”.
W imieniu własnym, Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach oraz Koła Gospodyń Wiejskich „Kowalowianki” dziękujemy wszystkim uczestnikom, gratulujemy zwycięzcom i niesamowicie cieszymy się, że konkurs zapisał się na kartach historii dożynek i z każdym rokiem rośnie zainteresowanie konkursem wśród mieszkańców.

W sposób szczególny dziękuję wszystkim grupom dożynkowym poszczególnych miejscowości, które włożyły wiele pracy w przygotowanie wieńców, bukietów oraz ziół dożynkowych.

 

Burmistrz Ryglic
Paweł Augustyn