Dożynki wiejskie w Gminie Ryglice

12 sierpnia 2022

Burmistrz Ryglic wraz z organizatorami dożynek wiejskich w poszczególnych miejscowościach tj. sołtysami, radami sołeckimi, jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych, Kołami Gospodyń Wiejskich, instytucjami oraz organizacjami społecznymi zapraszają wszystkich mieszkańców oraz przybyłych gości na dożynki w Gminie Ryglice.

W Zalasowej w dniu 14.08.2022 r. dożynki rozpocznie Msza Św. o g. 14:00. Po Mszy Św. oraz uroczystościach dożynkowych połączonych wraz z obchodami 660 lecia Zalasowej organizatorzy zapraszają na zabawę taneczną z zespołem „I Będzie Grało”.

W Kowalowej w dniu 15.08.2022 r. dożynki rozpocznie Msza Św. o g. 10:30. Po Mszy Św. organizatorzy zapraszają na spotkanie dożynkowe na placu przy remizie OSP w Kowalowej, wspólne świętowanie z zespołem „W Kuźni u Kowala”, Kołem Gospodyń Wiejskich Kowalowianki oraz zabawę taneczną z zespołem „Efekt”.

W Woli Lubeckiej w dniu 15.08.2022 r. dożynki rozpocznie Msza Św. o g. 11:45. Po Mszy Św. organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w paradzie wieńców dożynkowych ulicami Woli Lubeckiej.

W Lubczy w dniu 15.08.2022 r. dożynki rozpocznie Msza Św. o g. 16:00. Po Mszy Św. organizatorzy zapraszają na paradę wieńców dożynkowych, poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich oraz biesiadę dożynkową z zespołem „Dysonans” na placu przy budynku „Perła Lubczy”.

W Ryglicach w dniu 15.08.2022 r. dożynki rozpocznie Msza Św. o g. 16:00. Po Mszy Św. Proboszcz Parafii Ks. Dziekan Franciszek Kuczektradycyjnie zaprasza wszystkich mieszkańców Ryglic oraz dożynkowe grupy wieńcowe na biesiadę dożynkową na placu obok Parafii.

Serdecznie zapraszam wraz z organizatorami wszystkich do udziału w dożynkach wiejskich, na których będziemy mogli podziwiać barwne stroje, wieńce oraz zaprzęgi konne.

Już dziś w sposób szczególny dziękuję wszystkim grupom dożynkowym za przygotowanie wspaniałych wieńców i strojów, za zaangażowanie i poświęcony czas oraz udział w dożynkach, na których wszyscy wspólnie dziękujemy Panu Bogu za zebrane plony.

Burmistrz RyglicPaweł Augustyn