„Dożynki Powiatu Tarnowskiego oraz Gminy Ryglice”

28 sierpnia 2023

W niedzielę na rynku w Ryglicach było tłoczno. Rolnicy, mieszkańcy Powiatu Tarnowskiego i Gminy Ryglice, zaproszeni goście, 15 grup wieńcowych z Powiatu Tarnowskiego oraz 19 grup wieńcowych z Gminy Ryglice wszyscy świętowali na dożynkach w Ryglicach.

Na dożynkach zostały wręczone medale Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za wieloletnią ciężką pracę na roli. Medale wręczyła Pani Poseł Anna Pieczarka. Medale otrzymali:

1. Antoni Dąbrowski Ryglice

2. Adam Fijołek Uniszowa (Starosta dożynek)

3. Roman Sokołowski Lubcza

4. Józef Piątek Joniny

Pani Poseł Anna Pieczarka wręczyła również medale Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej” za wieloletnią twórczość i działalność artystyczną, odznaczeni zostali:

1. Marta Piątek Joniny

2. Zbigniew Kumięga Lubcza

Część oficjalna:

 

Wieńce – Gmina:

 

Wieńce – Powiat:

 

Występy:

 

KGW, stoiska, prezentacje:

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom dożynek powiatowych i gminnych w szczególności rolnikom, grupom wieńcowym, kołom gospodyń wiejskich, zaproszonym gościom oraz wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tak dużego przedsięwzięcia jakim są dożynki Powiatu Tarnowskiego.

Ciąg dalszy artykułu w dniu jutrzejszym.

 

Starosta Tarnowski

Roman Łucarz

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn

 

Relacje z punktu konsultacyjnego projektu Redukcja emisji CO2 w gminie Ryglice poprzez wymianę źródeł ciepła w gospodarstwach domowych na kotły gazowe – II Etap