Dożynki Powiatowe 2023 w Ryglicach

27 kwietnia 2023

W dniu dzisiejszym w Urzędzie Miejskim w Ryglicach odbyło się spotkanie, w którym uczestniczył Starosta Tarnowski Pan Roman Łucarz wraz z pracownikami Wydziału Edukacji, Kultury i Promocji oraz Burmistrz Ryglic Paweł Augustyn wraz z pracownikami Centrum Kultury, Promocji i Turystyki.

Tematem spotkania była organizacja Dożynek Powiatowych, które odbędą się 27 sierpnia 2023 r. w Gminie Ryglice, po trzech latach przerwy związanej z pandemią Covid-19. Miejscem uroczystości będzie Miasto Ryglice.

Do Ryglic zjadą grupy wieńcowe z 16 gmin powiatu tarnowskiego wraz z wójtami i burmistrzami, gdzie wspólnie będziemy dziękować Panu Bogu za zebrane plony. Podczas dożynek odbędzie się również Gminny Konkurs Wieńca Dożynkowego Gminy Ryglice.

Jest to duże przedsięwzięcie, które wymaga ogromnego zaangażowania ze strony obydwu samorządów.

Cieszę się, że w końcu po 3 latach przerwy związanej z pandemią, odbędą się tradycyjne Dożynki Powiatowe w Gminie Ryglice. Jest to bardzo ważne, aby władze samorządowe doceniły ciężki trud naszych rolników włożony w całoroczną pracę i zbiór plonów. Dziękuję Burmistrzowi za dotychczasową współpracę oraz za współorganizację tegorocznych dożynek”. – powiedział Starosta Tarnowski Pan Roman Łucarz

 

Burmistrz Ryglic
Paweł Augustyn