Blisko 50 000,00 złotych dla Szkoły Podstawowej w Woli Lubeckiej

20 grudnia 2023

W dniu 19.12.2023 r. w Szkole Podstawowej w Woli Lubeckiej na czele z Panią dyrektor Agnieszką Chrystyniak odbyło się otwarcie pracowni kompetencji cyfrowych. W czerwcu 2023 r. uczniowie klas 4-6 zrealizowali kurs przygotowany przez NASK pn. „Przygody Profesora i N@tki – czyli jak mądrze korzystać z internetu”. Na podstawie zdobytej podczas kursu wiedzy uczennice klasy 6 przygotowały plakat na konkurs organizowany przez NASK/OSE pn. „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”. Szkoła Podstawowa w Woli Lubeckiej znalazła się w gronie zwycięzców i wygrała mobilną pracownię komputerową o wartości około 50 000,00 zł, w skład której wchodzi 16 laptopów wraz z przenośną szafą zapewniającą możliwość ich przechowywania oraz zasilania, interaktywny monitor, oprogramowanie oraz urządzenie access point.

Uczniowie przygotowali również lekcje pokazową, wykorzystując pozyskany sprzęt komputerowy, w której uczestniczył Burmistrz Ryglic. Lekcję przygotowała nauczycielka – Pani Anna Szczęch.

Gratuluję Szkole Podstawowej w Woli Lubeckiej zwycięstwa w konkursie oraz zdobytych środków na mobilną pracownię komputerową. Otrzymany nowoczesny sprzęt da możliwość prowadzenia zajęć w bardziej atrakcyjnej formie oraz przyczyni się do wzrostu kompetencji cyfrowych.

 

Burmistrz Ryglic
Paweł Augustyn