„Babski Comber” w Ryglicach

9 lutego 2024

Koło Gospodyń Wiejskich z Kowalowej zorganizowało w remizie OSP w Ryglicach biesiadę z okazji Tłustego Czwartku- Babski Comber. Na wspólne świętowanie zaproszone zostały wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Ryglice, zespoły ludowe, twórcy ludowi, Pani Dyrektor Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach wraz z pracownikami, Burmistrz Ryglic, Wiceburmistrz oraz Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Pan Wojciech Skruch.

Karnawał powoli dobiega końca więc wczoraj hucznie świętowaliśmy tłusty czwartek- ” babski comber” . Wszyscy zgromadzeni wspaniale się bawili. Zespoły przygrywały, a wszyscy wspólnie śpiewali pieśni ludowe. Nie obyło się też bez tańców oraz poczęstunku, który przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich.

Było smacznie , głośno i tanecznie!

W tym miejscu chcę podziękować Kołu Gospodyń Wiejskich z Kowalowej na czele z Przewodniczącą Panią Aliną Stojak za zorganizowanie biesiady oraz wszystkim biorącym udział w tym wspaniałym wydarzeniu. Chcę również podziękować za wspólną pracę w poprzednim roku i Państwa poświęcenie, bo przecież pracowaliście społecznie, biorąc udział i współorganizując wiele wydarzeń w Naszej Gminie.

Jesteście Państwo nie tylko społecznikami, ale przyjaciółmi Miasta i Gminy Ryglice.

 

Burmistrz Ryglic
Paweł Augustyn