Otwarcie remizy OSP Wola Lubecka, Dzień Dziecka w Ryglicach, Promocja Kultury Pogórzańskiej oraz Dzień Dziecka i Seniora w Kowalowej

4 czerwca 2024

Miniony weekend obfitował w naszej gminie w imprezy plenerowe.

W sobotę 1 czerwca w Woli Lubeckiej oficjalnie została oddania do użytku nowo wybudowana Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św., następnie poczty sztandarowe wraz z Parafialną Orkiestrą Dętą z Siedlisk oraz zaproszonymi gośćmi przemaszerowali na plac przed strażnicą na uroczysty apel strażacki. Podczas którego poświęcenia nowej remizy dokonał proboszcza Parafii Lubcza ks. Prałat Marek Kuzaka. Odbyło się również uroczyste ślubowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz odznaczenie zasłużonych druhów. W drugiej części imprezy pałeczkę prowadzącą przejęła Szkoła Podstawowa w Woli Lubeckiej, która przygotowała program artystyczny wykonany przez najmłodszych uczniów szkoły. Po występach rozpoczął się Piknik Rodzinny z licznymi atrakcjami dla dzieci. Pogoda dopisała dlatego frekwencja też była wysoka.

Tego samego dnia Publiczne Przedszkole w Ryglicach świętowało jak co roku Dzień Dziecka zapraszając wszystkich na III Piknik Motoryzacyjny dla dzieci. Na pikniku można było zobaczyć pojazdy różnego typu, tak aby każde dziecko czy dorosły znalazł coś dla siebie. Fani samochodów mogli podziwiać dzieła Grzegorza Dudy z programu ” Duda kontra Szafrański”. Czekały na zwiedzających również motocykle i quady. Dla fanów retro przygotowano również sporo samochodów – z Automobilklubu Tarnów i  Tarnowskich Klasyków Nocą. Mnóstwo widzów zgromadziły także samochody sportowe. Czym byłby piknik motoryzacyjny bez wozów strażackich i radiowozu? Tego nie mogło zabraknąć!!  A, że zależało nam ogromnie aby to była impreza skierowana głównie dla dzieci, to na terenie  przedszkolnym czekała na nich masa atrakcji. Można było pomalować twarz, ozdobić siebie tatuażami, zrobić pamiątkowe zdjęcie w Foto – budce 360 stopni czy  poszaleć na dmuchanych  zjeżdżalniach, kulach wodnych czy skorzystać z masy niespodzianek jakie przygotowała dla dzieci OSP Ryglice we współpracy z OSP OSP Swoszowa i OSP Więckowice.

W niedzielę w Bistuszowej odbyło się wydarzenie pod nazwą Promocja Kultury Pogórzańskiej. Impreza ta, była pierwszą imprezą z cyklu 6 wydarzeń organizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego realizowanego przez Stowarzyszenie Koło Pan Rygliczanki. Na scenie były występy artystyczne dzieci, Kapela W Kuźni u Kowala, Lubecko Kapela Ludowa Spod Kokocza i Zalasowianie. Nie zabrakło degustacji potraw regionalnych oraz mnóstwa atrakcji dla dzieci.

Natomiast w poniedziałek odbył się Dzień Dziecka i Seniora w Kowalowej, przy pięknej pogodzie i w atmosferze pełnej radości do Kowalowej przybyli uczniowie Szkół Podstawowych z całej gminy, a po południu zjawili się seniorzy. Było wiele atrakcji dla dzieci tj. dmuchańce, gry i zabawy, pokazy policji i strażackie, animatorzy zabaw oraz przekąski. Po południu odbyła się biesiada dla seniorów. Chcę podziękować dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Kowalowej, Centrum Kultury w Ryglicach, Klubowi Sportowemu KS Ryglice oraz Kołom Gospodyń Wiejskich za zorganizowanie kolejnej już imprezy i przyczynienie się do mile spędzonego czasu przez dzieci oraz mieszkańców naszej Gminy.

Wszystkie te eventy odbyły się w ostatni długi weekend na teranie naszej gminy.

Dziękuje wszystkim uczestnikom za tak liczną obecność we wszystkich tych wydarzeniach.

 

Burmistrz Ryglic
Paweł Augustyn

 

Poniżej znajdują się galerie zdjęć ze wspomnianych wydarzeń.