Kolejne 22 drogi asfaltowe w naszej Gminie

26 stycznia 2024

W dniu wczorajszym otwarty został przetarg na 22 nakładki asfaltowe, które zostaną położone w tym roku w poszczególnych miejscowościach naszej gminy: w Zalasowej 4 nakładki, w Uniszowej 2 nakładki, w Bistuszowej 2 nakładki, w Joninach 2 nakładki, w Kowalowej 2 nakładki, w Lubczy 2 nakładki, w Woli Lubeckiej 2 nakładki, w Ryglicach 6 nakładek asfaltowych. W postępowaniu o udzieleniu zamówienia na przebudowę dróg złożono trzy oferty.

Jeszcze w ubiegłym roku w miejscu grudniu rozliczaliśmy stary rok z inwestycji wykonanych w naszej gminie, jednocześnie przygotowując przetarg właśnie na drogi, aby uzyskać jak najlepszą cenę. Łącznie z Rządowy Fundusz Polski Ład – Pogram Inwestycji Strategicznych na przebudowę 22 dróg zaplanowane było 8 315 617,10 zł natomiast najniższa oferta została złożona na 6 884 141,65 zł.

Obecnie trwa procedura badania ofert, po której podpiszemy umowę z firmą, która zaoferowała najkorzystniejszą ofertę i będzie realizować to zadanie w naszej gminie. Cieszę się, że udało się uzyskać niższą kwotę przetargu niż zaplanowaliśmy.

 

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn