Jarmark Bożonarodzeniowy w Ryglicach za nami

18 grudnia 2023

W sobotę 16 grudnia 2023 r. ryglicki rynek zmienił się w arenę niezwykłych wydarzeń. Wszystko za sprawą I Jarmarku Bożonarodzeniowego, podczas którego prawie 40 wystawców prezentowało swoje produkty. Stoiska z ciastami, świątecznymi piernikami, wędlinami, serami, ozdobami świątecznymi i rękodziełem przyciągnęły do Ryglic prawdziwe tłumy! Nie zabrakło też zimowej herbaty, rozgrzewających produktów z lokalnych winnic, miodów i wyrobów z drewna, które przeżywały prawdziwe oblężenie przybyłych gości. Jarmark rozpoczął świąteczny flash mob – taniec w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Ryglicach, który nadał rytm całemu wydarzeniu. Cały rynek tętnił życiem, śmiechem i rozmowami.

Radością napawa nas serdeczne przyjęcie jarmarku przez naszych mieszkańców. Państwa obecność na rynku oraz udział w uroczystym rozświetleniu choinki jest dla nas powodem do dumy i wyraźnym sygnałem, że to nie ostatni przedświąteczny jarmark w Ryglicach. Zaangażowanie tak wielu osób i ich entuzjazm zbudowały prawdziwe rodzinną i świąteczną atmosferę sobotniego spotkania. Na naszą szczególną uwagę zasługuje także szopka bożonarodzeniowa, powstała z inicjatywy Zarządu Miasta Ryglice, która wszem i wobec obwieszcza radosny czas oczekiwania na cud nadchodzących Świąt.

W takim dniu nie mogło zabraknąć wędrującego po rynku świętego Mikołaja, który wszystkie dzieci obdarowywał łakociami. Towarzyszył mu Grinch, który tym razem nie miał zamiaru zepsuć nadchodzących świąt. Wręcz przeciwnie rozbawiał wszystkich swoimi psotami.

Finałem jarmarku był pokaz światła i ognia w wykonaniu ANI PELU, który po zmroku prezentował się spektakularnie. Niespodzianką wieczoru było rozświetlone fajerwerkami niebo, którą przygotowały dla nas firmy: Alladyn i Maciej Nowicki.

Wydarzeniu towarzyszyła degustacja tradycyjnych potraw wigilijnych przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich w Zalasowej, Lubczy i Kobylance w ramach projektu Ryglicka Wigilia, realizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich w Ryglicach i Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Ryglicach, finansowanego ze środków Województwa Małopolskiego.

Sponsorami jarmarku były firmy: Grupa EMJOT Marek Janusz; Skład węgla i kruszyw CARBO Ryglice oraz Firma Handlowo-Usługowa STEFAN Szczepan Przyczynek.

Serdecznie dziękuję Pani dyrektor Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Ryglicach Pani Marcie Kozioł wraz z pracownikami za zorganizowanie Jarmarku, dziękuję dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Drogownictwa Pani Zofii Tulik oraz pracownikom za przygotowanie stoisk, placu targowego oraz za techniczną obsługę wydarzenia. Dziękuję wystawcom, którzy chętnie i tak licznie wzięli udział w tym przedsięwzięciu. A największe podziękowania składam uczestnikom jarmarku, przybyłym gościom oraz mieszkańcom naszej gminy, którzy tak liczni gromadzili się na ryglickim rynku. To dzięki Wam I Jarmark Bożonarodzeniowy stał się miejscem spotkań, dyskusji, zabaw i refleksji nad zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia.

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn

 

Nagrania z lotu ptaka – autor: Łukasz Urbanek