30 000,00 zł dla Szkoły Podstawowej w Joninach

2 czerwca 2022

Szkoła Podstawowa w Joninach w obecnym roku szkolnym przystąpiła po raz drugi do wielkiej gry o pracownię biologiczno-chemiczną w ramach społecznego projektu KOLORATORIUM firmy Śnieżka.

Jest to inicjatywa, której celem jest zaszczepienie wśród najmłodszych pasji do rozwoju oraz odkrywania ciekawej strony przedmiotów, takich jak chemia, biologia czy przyroda. Dziedziny te są obecne w każdym, nawet najdrobniejszym elemencie codziennego życia, a czerpanie z nich inspiracji może stać się niezwykłą przygodą.

Głównym koordynatorem projektu była Pani Justyna Czerkies nauczyciel bologii, chemii i przyrody w naszej szkole. W ramach realizacji projektu nasza szkoła utworzyła Szkolne Laboratorium Zdrowia, które podjęło szereg działań promujących zdrowe nawyki oraz aktywne spędzanie wolnego czasu. Dało nam to możliwość zakwalifikowania się do kolejnego, finałowego etapu konkursu, w którym zadanie polegało na nagraniu filmu. Autorski scenariusz, własny podkład muzyczny, ciekawa scenografia i niezwykła gra aktorska doprowadziły naszą szkołę do zwycięstwa. Oznacza to, że firma Śnieżka ufunduje naszej szkole kolorową i doskonale wyposażoną pracownię biologiczno-chemiczną wartości 30.000 zł! Dla uczniów jest to szansa na rozwój i inwestycją w przyszłość. Dla nauczycieli – możliwością przeprowadzania kreatywnych lekcji i zwiększenia skuteczności przekazywanej wiedzy!

Szkoła Podstawowa w Joninach

Chciałbym serdecznie podziękować Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Joninach Annie Marcinek-Pikusa oraz Pani Justynie Czerkiens, która była głównym koordynatorem projektu, za zaangażowanie i prowadzenie uczniów do osiągnięcia sukcesu. Dzięki temu uczniowie Szkoły Podstawowej w Joninach będą mieli możliwość rozwoju oraz nabycia wiedzy praktycznej.

Burmistrz Ryglic Paweł Augustyn