17 600,00 zł dla Gminy Ryglice

15 marca 2023

Otrzymaliśmy dotację ze środków Funduszu Sprawiedliwości w kwocie 17 600,00 zł. W ramach projektu w dniu 1 czerwca 2023 r. przy Szkole Podstawowej w Kowalowej zostanie zorganizowany piknik dla dzieci z okazji ich święta. Hasłem przewodnim będzie „To musisz wiedzieć – przekaż to najbliższym”. Wydarzenie będzie miało na celu przekazanie wiedzy zarówno dzieciom, jak i dorosłym na temat sposobów i metod przeciwdziałania przestępczości. W pikniku wezmą udział Policja, Ochotnicza Straż Pożarna, Koła Gospodyń Wiejskich z Kowalowej, Ryglic, Lubczy i Jonin oraz przedstawiciele administracji samorządowej.

Oprócz przekazywanej wiedzy przewidziane są liczne atrakcje. Koła Gospodyń Wiejskich zaprezentują scenki rodzajowe i zabawy o tematyce zapobiegania przestępczości. Ponadto Panie zorganizują poczęstunek dla uczestników pikniku w postaci zapiekanek, gofrów, kolorowej waty cukrowej, popcornu, owoców, pianek i ciasteczek w czekoladzie z fontanny, grillowanych kiełbasek. Specjalnie na tę okazję zostanie zakupiony sprzęt: fontanna do czekolady, grill, gofrownica podwójna, maszyny do waty cukrowej, piec do pizzy i zapiekanek, łopatki do zapiekanek oraz maszyna do popcornu.

Na piknik zostaną zaproszeni uczniowie klas 0-III wszystkich szkół podstawowych z terenu Naszej Gminy. Przewidywana liczba uczestników to ok. 600 osób.

Dzieci są bardzo dobrymi odbiorcami wszelakich informacji, a temat przestępczości dotyka coraz częściej nieletnich. Ponadto chętnie przekazują nabytą wiedzę dorosłym, np. dziadkom. W tym wyjątkowym dniu, dzieci poza nauką będą miały okazję do świetnej zabawy i zajadania się pysznymi przekąskami.


Burmistrz Ryglic
Paweł Augustyn